Chema

В Оржиці вдвічі підвищили тарифи на воду та вивезення сміття

В Оржиці вдвічі підвищили тарифи на воду та вивезення сміття
В Оржиці зросли тарифи на воду та сміття, ілюстрація
В Оржиці після представлення обгрунтованих пояснень, 17 червня, депутати селищної ради погодили підняття тарифів на деякі комунальні послуги, а саме - на воду та вивезення сміття.

Про це повідомляє Оржицька селищна рада.

Здорожчання пояснюють зростанням вартості електроенергії, пального та заробітної плати працівників.

Таким чином, новий тариф на воду зросте вдвічі та становитиме 40 грн/м³. Діючий тариф (20 грн/м³) було затверджено ще у 2021 році — 5 років тому. Відтоді вартість електроенергії для підприємства, ремонтних матеріалів та труб зросла в рази.

В Оржиці вдвічі підвищили тарифи на воду та вивезення сміття
"Працювати за старими цінами — це свідомо йти до аварій та відключень", - зауважують у селищній раді.

Водночас вдвічі збільшили і тариф на вивезення побутових відходів - з 15 грн до 30 грн на місяць з людини. Старий тариф тримався з 2022 року. Проте пальне для сміттєвозів та мінімальна зарплата працівників, які щодня дбають про чистоту вулиць і дворів, суттєво зросли.

В Оржиці вдвічі підвищили тарифи на воду та вивезення сміття

"Комунальні підприємства більше не мають внутрішнього ресурсу, щоб покривати цю різницю. Мова йде про їхнє виживання та про те, чи буде в громаді вода і чисте довкілля взагалі", - пояснюють у раді.

Читайте також: У Лубнах підвищили тариф на вивезення сміття