Chema

В Лубнах котів визнали частиною екосистеми міста

В Лубнах котів визнали частиною екосистеми міста


Сьогодні, 23 березня на позачерговій сесії Лубенської міської ради всі присутні депутати проголосували за визнання котів частиною екосистеми міста Лубни.

Винесення даного питання на розгляд сесії передувала відповідна петиція, яку подала та зареєстувала на платформі petition.e-dem.ua Тарасюк Євгенія Миколаївна 29 грудня 2022 року. Першого березня петиція набрала достатню кількість голосів для її подальшого розгляду органами місцевої влади.

Рішенням сесії Лубенської міської ради заборонено вилов безпритульних котів на території Лубенської територіальної громади, за винятком необхідності вжиття заходів регулювання чисельності безпритульних котів у Лубенській територіальній громаді шляхом біостерилізації, здійснення вакцинації та/або з метою перевлаштування їх до нових власників із залученням представників громадських об’єднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження.

Підприємства та організації всіх форм власності повинні забезпечити дотримання норм експлуатації підвальних, комірних приміщень і горищ, запобігати ненавмисній і навмисній ізоляції там котів (закриванню чи замуровуванню у цих приміщеннях, що унеможливлює вільний вихід тварини з місця перебування та позбавляє її опіки представників громадських об’єднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження), що може загрожувати їм загибеллю.

Визнання хвостатих частиною екосистеми ставить на меті не просто захист котів від жорстокого поводження, а забезпечення пухнастим доступ до горищ та підвалів, у яких ті можуть перебути холоди, а також продовжити місію вилову гризунів.

Відтепер лубенські коти мають спеціальний статус та офіційно стали частиною екосистеми нашого міста за практикою Києва, Львова, Дніпра, Одеси, Луцька, Запоріжжя та багатьох інших великих та маленьких міст і селищ країни.

Практика визнання котів частиною екосистеми міста стала оптимальним рішенням проблеми багатьох міст. Їх жителів переконують: недомашні улюбленці корисні, адже проводять дератизацію – скорочення популяції шкідливих та небезпечних гризунів. Отже, їх необхідно берегти, а кількість контролювати виключно гуманними методами. Містяни мають забезпечити пухнастим доступ до горищ та підвалів своїх будинків, у яких ті можуть перебути холоди, а також продовжити місію вилову гризунів.

Коти, хоч і гуляють самі по собі, усе ж потребують нашої підтримки й турботи. Те, що деякі з них живуть на вулиці, зовсім не значить, що ставитися до них можна із жорстокістю. А чи не найбільша жорстокість у такому випадку –  байдужість. Зрештою, те, як ми ставимося до слабших, визначає, наскільки гуманними є ми самі. Місто – наш спільний дім, а в домі повинно бути затишно та безпечно всім.