У Лубнах відбувся брифінг з поліцією щодо резонансної ДТП з трьома загиблими
8 серпня у приміщенні Лубенського райвідділу поліції відбувся брифінг щодо стану розслідування кримінального провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, що сталася 30 липня по проспекту Володимирському в місті Лубни, у якій загинуло троє людей.
Брифінг відбувся за участю начальника відділу з розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління ГУ Національної поліції в Полтавській області Браславця Віталія Сергійовича, речника поліції Полтавської області Юрія Сулаєва, слідчого, який здійснює досудове розслідування по кримінальній справі, потерпілих, начальника Лубенської РВА Сергія Сіряченка, представників Лубенської міської ради та медіа.
Юрій Сулаєв зазначив, що з моменту виникнення ДТП одразу розслідування взяло на себе слідче управління Полтавської області, тобто справа розслідується не лубенським підрозділом поліції, а обласним. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється Полтавською обласною прокуратурою.
Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 ККУ - Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб.
В рамках кримінального провадження було виконано необхідні дії:
- призначено ряд необхідних експертиз;
- встановлені та допитані свідки;
- вилучені матеріали відеозапису. Проте, на жаль, не самого моменту зіткнення. Але поліція має відео як транспортні засоби рухалися перед ДТП.
Встановлено, що внаслідок зіткнення автомобілів BMW та ВАЗ загинули три особи: водій та пасажирка BMW загинули на місці події, ще одна пасажирка BMW загинула в Лубенській лікарні. Двоє осіб було травмовано: пасажирка BMW, яка зараз проходить лікування у Полтаві, та водій автомобіля ВАЗ, який лікується у Лубенській лікарні.
Схема ДТП є. Вона була складена під час огляду місця ДТП. Проте матеріали слідства мають певний статус обмеження для розголошення.
Місце безпосереднього зіткнення наразі визначають трасологічна та автотехнічна експертизи. За попередньою інформацією, з того, що встановлено в ході огляду місця пригоди, обидва транспортні засоби рухались у попутному напрямку в сторону виїзду з міста.
Щодо швидкості руху. В автомобілі BMW встановлений електронний спідометр. З метою визначення швидкості руху транспортних засобів призначено фото/відеотехнічна експертиза. За допомогою наявного фрагменту відео експерти порахують швидкість руху автівок. Попередньо, переглядаючи відео, є різниця траспортного потоку інших автомобілів відносно BMW - автомобіль BMW рухався значно швидше, ніж інші транспортні засоби.
Щодо стану алкогольного сп'яніння водіїв. Експертиза водія BMW на стан алкогольного сп'яніння проводиться в рамках судово-медичної експертизи тіла загиблого у місті Полтава. Як правило, це займає близько місяця, адже є черговість дослідження тіл інших померлих. Враховуючи резонанс ДТП, слідчі звернуться до експертів з клопотанням про прискорення проведення цієї експертизи, щоб зняти суспільну напругу і довести до відома громадян, чи був водій BMW тверезий. Водій ВАЗа пройшов у лікарні медичне освідування - він був тверезий.
Щодо свідків. Безпосередні очевидці встановлені і допитані. Це ті особи, на очах яких трапилось ДТП. Це не одна особа.
Щодо строків розлідування. Справа має розслідуватись якісно, об'єктивно і в розумний строк. Строк розслідування також залежить від визначення ступеня тяжкості постраждалих, що здійснюється після завершення їх лікування. Це може бути основною причиною затримки в процесі. З практики - до трьох місяців.
Телефона водія BMW на місці події не було, і слідчі його не вилучали. На даний момент слідчі не звертались з клопотанням до суду про винесення ухвали до оператора зв'язку.
Інформація щодо переговорів з телефону потрібна для того, щоб:
- визначити, чи розмовляв водій по телефону в момент зіткнення, що могло стати причиною ДТП;
- встановити, чи дійсно водія BMW у цей день вже зупиняла поліція за правопорушення, але він зателефонував "потрібній людині", і його відпустили.
Також в результаті спілкування з медіа Юрій Сулаєв зазначив, що водій BMW порушував правила дорожнього руху у Київській області. З польськими колегами слідчі з цього питання не зв'язувались.
Батьки загиблих дівчат висловили слідчому подяку та зазначили, що претензій до його роботи не мають.
Під час брифінгу не мало часу приділили причинам порушення дорожнього руху у місті Лубни та наслідкам, які до цього призводять.
Керівництвом поліції області вирішено, що з метою зменшення кількості правопорушень, пов'язаних з перевищенням швидкісного режиму, в місті Лубни тимчасово будуть залучати патрульну поліцію. Патрульні будуть екіпажами заїжджати на територію Лубен та Лубенського району. Працюватимуть без попередження, не по графіку, щоб водії не знали, що приїхали патрульні з Полтави. На жаль, у місцевому відділенні поліції немає технічних можливостей фіксувати перевищення швидкості, тобто приладів TruCam.
Також поліція працюватиме над попередженням інших порушень правил дорожнього руху. Адже тільки від початку року по Лубенському району задокументовано 130 випадків керування транспортним засобом у стані сп'яніння. Були випадки, коли водії тікали від поліцейських, отже, мали на це мотиви.
Поліція звертається до громадян з проханням повідомляти правоохоронні органи про правопорушення, свідками яких вони стали. Поліція відкрита для співпраці з громадянами.
Читайте також: В Засуллі функціонувала нарколабораторія: фігуранта взято під варту