У Лубнах тупик Щелканова перейменували на тупик Андрія Жука

Про це стало відомо з Рішення Лубенської міської ради від 14 грудня.

Нагадаємо, вулицю Щелканова було перейменовано на вулицю Андрія Жука ще раніше - на попередній сесії 16 листопада.
Вулиці у Лубнах перейменовують аби увіковічити пам’ять видатних українських діячів, пов’язаних із Лубенщиноюна, а також на підставі норм Законів України:
- «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну»;
- «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».
Процес перейменування вулиць у Лубнах ще триває. Для зручності ми створили Телеграм-бота "Лубни вулиці", який швидко визначає як перейменували вулицю в Лубнах.
Довідково. Жук Андрій Ілліч - (1880, с. Вовчок, нині с. Вовчик Лубенської громади – 1968, Відень) - громадсько-політичний і кооперативний діяч, публіцист. Походив зі старовинного козацького роду. Працював писарем, канцеляристом Лубенської повітової земської управи. Був членом місцевого українського гуртка, від 1905 – один з лідерів Української соціал-демократичної робітничої партії, з 1907 року мешкав у Львові, займався публіцистичною діяльністю, 1914-1918 – один із засновників і чільних членів Союзу Визволення України, Головної Української Ради (1914-1915), Загальної Української Ради (1915-1916, від Наддніпрянської України), перебував на дипломатичній службі в посольстві Української Держави, згодом УНР у Відні та радник МЗС УНР. З 1930 року керував статистичним бюро Ревізійного союзу українських кооперативів. Останні роки життя присвятив дослідженням історії українського революційного руху. Автор численних статей із суспільно-політичних і економічних проблем.
