У Лубнах НЕФКО допоможе модернізувати інфраструктуру водовідведення та встановити сонячні панелі

Через НЕФКО країни Північної Європи підтримують Україну у відновленні критичної інфраструктури, створенні екологічного житла і будівництві освітніх закладів. З початку повномасштабного вторгнення було завершено понад 30 проєктів відновлення, реалізація понад 60 ще триває.
Наразі підписано 6 нових проєктів загальною вартістю 30 млн євро.
Зокрема, місто Лубни, а також Луцьк та Хмельницький за фінансової підтримки Данії через Данську програму з фінансування сталої інфраструктури (DSIF) взяли на себе зобов’язання модернізувати інфраструктуру водовідведення та встановити сонячні панелі для виробництва електроенергії для власних потреб. Кожен проєкт у трьох містах отримає фінансування за рахунок поєднання грантів DSIF та співфінансування міст.
«Завдяки фінансовій підтримці Данії та Швеції ми впроваджуємо проєкти зі зменшення споживання води. Нещодавно завершений проєкт був спрямований на реконструкцію міських систем водопостачання та водовідведення та заміну великої кількості насосів. Новий проєкт підтримає модернізацію каналізаційних насосних станцій та принесе користь 44 тисяч мешканців та ВПО», — прокоментував Олександр Грицаєнко.
Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та довкілля (E5P) також виділило грантове фінансування котельні на біопаливі та теплоакумулятора в Кременчуці. Проєкт має на меті підвищити надійність опалення та гарячого водопостачання після того, як головну теплоелектроцентраль (ТЕЦ) міста зруйнував російський ракетний удар. Крім того, Швеція погодилася надати двосторонній грант на встановлення 120 індивідуальних теплопунктів для того ж проєкту в Кременчуці.
Горішні Плавні та НЕФКО також підписали угоду про реконструкцію головної міської каналізаційної насосної станції та встановлення сонячних панелей, що фінансуватиметься за рахунок гранту Норвезького агентства з розвитку та співробітництва (Norad) та співфінансування міста. Проєкт спрямований на підвищення надійності інфраструктури водовідведення шляхом заміни зношеної насосної станції та інтеграції сонячної енергії для зменшення витрат на електроенергію.
Читайте також: На реконструкцію системи водопостачання та водовідведення у Лубнах інвестують 520 тисяч євро