Chema

У Гребінці хірург за гроші видавав фіктивні направлення на МСЕК

У Гребінці хірург за гроші видавав фіктивні направлення на МСЕК
Гребінківський райсуд виніс вирок лікарю-хабарнику
12 березня Гребінківський райсуд ухвалив вирок 47-річному лікарю-хірургу Гребінківської міської лікарні, який видавав фіктивні направлення на МСЕК для встановлення групи інвалідності. Лікаря покарали умовним терміном та двома штрафами на загальну суму 22 100 гривень. Також суд зобов'язав хірурга перерахувати військовій частині благодійний внесок у розмірі 100 тисяч гривень.

З Єдиного реєстру судових рішень стало відомо, що у 2024 році завідувач хірургічним відділенням КНП «Гребінківська міська лікарня», отримуючи неправомірну вигоду, видавав Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК) особам, які фіктивно проходили лікування, із зазначенням завідомо недостовірних відомостей про наявність основного й супутнього захворювання та ускладнення. Таким чином, встановлювалась підстава направлення "пацієнтів" на МСЕК через наявність ознак інвалідності.

Зокрема лікар вносив неправдиві відомості щодо історії захворювання, стану хворого, рентгенологічних, лабораторних та інших досліджень, а також діагнозу. У Направленні на МСЕК в графі «Члени ЛКК» лікар ставив свій підпис як Голови ЛКК, підписи замість інших членів ЛКК та печатку лікарні.

Судом розглянуто кілька фактів отримання неправомірної вигоди по 11 000 гривень кожен.

12 березня 2025 року між прокурором та лікарем було укладено угоду про визнання винуватості.

При визначенні міри покарання суд взяв до уваги щире каяття обвинуваченого, активне сприяння у розкритті злочину, відсутність судимостей та наявність на утриманні двох малолітніх доньок. Також лікар позитивно характеризується за місцем проживання та роботи, має нагороди за досягнення в лікувальній діяльності.

Тож, Гребінківський райсуд призначив хірургу покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, замінивши його випробувальним терміном в 1 рік, та два штрафи в розмірі не менше одержаного доходу, тобто по 11 050 грн кожен.

Окрім того, суд зобов'язав лікаря здійснити благодійний внесок на підтримку Збройних Сил України у розмірі 100 тисяч гривень, перерахувавши їх на рахунок військової частини.

Вирок ще можуть оскаржити впродовж 30 днів з дня його проголошення.

Читайте також: У Пирятині на 5 років ув'язнили військового, який двічі тікав зі служби