Chema

На вулицях Хорола труять собак

На вулицях Хорола труять собак
У Хоролі діють догхантери, ілюстрація
Раптові отруєння собак – одна з найактуальніших проблем, що хвилює жителів Хорола. На жаль, здоров’ю домашнього улюбленця загрожує не лише гниле яблуко, яке є небезпечним для собаки за результатом неуважності господаря, а й інші отруєння, які є наслідком агресивної діяльності окремої групи людей.

Як зауважують у міській раді, подекуди така отрута з’являється на вулицях Хорола у вигляді ковбаси, шматочків м’яса або ж з кістками. Помітити отруту неозброєним оком на вулиці, особливо в темну пору, майже неможливо. Доґхантери пхають ці таблетки у м’ясо, ковбасу чи хліб. Звісно, у такому випадку собаці в жодному разі нічого не можна дозволяти їсти з землі. Якщо ж проґавили, і з’явилися симптоми, у домашніх умовах врятувати чотирилапого дуже складно.

Власнику собаки необхідно дотримуватись деяких правил під час прогулянок зі своїм домашнім улюбленцем, щоб уберегтися від отруєння. Пильно стежити за твариною і не допускати, щоб вона підбирала з землі під час прогулянки підозрілі предмети.

"Коли ваш улюбленець або безпритульна тварина постраждала від навмисно розкиданої отрути необхідно обов’язково повідомляти до поліції. Не залишайтесь байдужими до випадків жорстокості із тваринами! Це не лише негуманно й незаконно щодо тварин, але й небезпечно для інших людей", - наголошують у міській раді.

Якщо ви зіткнулися з фактом жорстокого поводження з твариною, який призвів до її каліцтва або смерті – необхідно домогтися відкриття кримінального провадження, оскільки навмисне каліцтво або вбивство тварини – це злочин.

Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» за жорстоке поводження з тваринами передбачено адміністративну (стаття 89 КУпАП) та кримінальну (стаття 299 ККУ) відповідальність. Також цим законом визначено що таке жорстоке поводження з тваринами.

Жорстоке поводження з тваринами – це знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі.

Адміністративна відповідальність – від 3 400 до 8 500 гривень або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Кримінальна відповідальність застосовується у виді обмеження волі на строк від 1 до 3 років, або позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Регулювання чисельності безпритульних тварин на даний час виконується гуманним способом: шляхом відлову та стерилізації тварин з подальшим поверненням їх у звичне місце існування. Також тварин щеплюють проти сказу. Таким чином існуюча чисельність собак буде зменшуватися природнім шляхом. Метод стерилізації є гуманним, безболісним та корисним актом заради блага тварин та полегшення життя людей.

Читайте також: У Хорольській громаді у 2024 році стерилізували 106 безпритульних тварин