Chema

На Полтавщині жінка втратила майже 5 тисяч доларів через шахрая-брокера

На Полтавщині жінка втратила майже 5 тисяч доларів через шахрая-брокера
Ілюстрація
Мешканка Кременчуцького району повідомила повідомила поліцію, що стала жертвою шахраїв. Зі слів жінки, злочинці заволоділи її грішми в сумі майже 5 тисяч доларів. Поліція розпочала розслідування.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Полтавщини 11 квітня.

У ході оперативно-розшукових та слідчих дій поліцейські встановили, що на початку 2025 року в соціальній мережі жінка натрапила на рекламу брокерської фірми, яка пропонувала заробіток на фінансових інвестиціях. 

Зареєструвавшись в особистому кабінеті фейкової фірми, жінка протягом трьох місяців робила ставки, внаслідок чого втратила майже 5 тисяч доларів США. Під час спроби вивести кошти на свою карту потерпіла зрозуміла, що її ошукали. Зв'язок з псевдоброкерами зник, а кошти їй на рахунок так і не надійшли.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України - Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.

Наразі слідчі та оперативники карного розшуку встановлюють причетних до злочину осіб.

Водночас правоохоронці застерігають, що на інвестиційне шахрайство громадяни можуть натрапити онлайн або в соціальних медіаканалах. Клікнувши на рекламу брокерської фірми люди потрапляють на вебсайт, де клієнтів заохочують інвестувати або через керований рахунок з фірмою, яка здійснює торгівлю від вашого імені, або шляхом особистої торгівлі на платформі. Тут потрібно бути обачними, адже за великими брендами можуть приховуватися клоновані «брокери». Як правило, спочатку жертви шахраїв отримують певний прибуток. Щоб створити враження, що їхня торгівля була успішною, їх таким чином заохочують інвестувати більше грошей або залучати друзів чи родичів. Зрештою, коли злочинці отримують від «жертви» певну суму коштів, надання прибутків потерпілим припиняється, а контакт з фірмою та брокерами зникає.

"Завжди піддавайте сумніву отриману інформацію від невідомих осіб, перевіряйте легітимність фірми через офіційні реєстри, переконайтеся у її позитивній репутації та пам'ятайте, що ретельна перевірка включає дослідження декількох джерел та зіставлення інформації для отримання більш повної картини", - зауважують у поліції.

Читайте також: На Полтавщині судитимуть шахраїв, які представлялися працівниками банку